change language
jesteś w: strona gŁÓwna - news newsletterkontaktylink

Support the Community

  
22 Styczeń 2013 | POLSKA

Dokąd zaprowadzi nas gwiazda Bożego Narodzenia?

Poświąteczne spotkania w Polsce.

 
wersja do druku

Spotkanie po Wigili z Ubogimi w WarszawiePonad 80 młodych, którzy pomagali w czasie tegorocznej Wigilii z ubogimi i bezdomnymi w Warszawie, wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Wspólnotę Sant’Egidio w przededniu uroczystości Objawienia Pańskiego. Wielu z nich chętnie opowiadało o swoich przeżyciach związanych ze spotkaniem z ubogimi i próbowało odpowiedzieć na pytanie jak zmieniając siebie mogą zmienić swoje miasto. Wspólna refleksja zakończyła się modlitwą, w czasie której młodzi, podobnie jak Mędrcy ze Wschodu, przynieśli w procesji mirrę – zdjęcia swoich ubogich przyjaciół, kadzidło – spisane na kartkach imiona osób potrzebujących modlitwy i nazwy państw, w których toczą się wojny, oraz złoto - bożonarodzeniową kolektę na rzecz samotnych, starszych osób w Afryce.


Spotkanie młodych w ChojnejGrupa Młodych dla Pokoju Wspólnoty Sant’Egidio, która uczestniczyła w bożonarodzeniowym spotkaniu z osobami starszymi w Trzcińsku, spotkała się w Chojnej, aby na początku 2013 roku razem się modlić i zastanowić jak budować mosty solidarności między pokoleniami.
 

Młodzi idący za Gwiazdą razem z ubogimi – oto wskazówka, która płynie z Bożego Narodzenia i za którą wielu chce z entuzjazmem podążać.