change language
ви знаходитесь в: home - НОВИНИ newsletterlink

Support the Community

  
Серпень 24 2015 | РИМ, ІТАЛІЯ

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Представники релігій разом зі Спільнотою Святого Егідія зберуться разом вТирані 6-8 вересня, щоб заявити про те, що мир завжди можливий #peaceispossible

та обговорити справжні проблеми сьогоднішнього світу: довкілля, соціальна несправедливість, розв’язання конфліктів і спільні пошуки відповідей та вирішення питань

 
версія для друку

Роками ми залишаємося близькими до воєн, які, здається, ніхто не має сили чи бажання зупинити, як, наприклад, війна в Сирії, які щодня породжують нові жертви, викликають відчай серед цивільного населення та підштовхують до протистояння етній та релігійних конфесій, які ще донедавна жили разом у мирі.
Якщо міжнародній спільноті не вдається наполягти навіть на гуманітарному коридорі, необхідна, отже, всенародна мобілізація, яка допоможе почути голос багатьох людей, що нині бачать в еміграції свій єдиний шлях виходу ціною вкрай небезпечних подорожей в напрямку до Європи.

  На запрошення Спільноти Святого Егідія, разом з Католицькою та Православною Церквами Албанії, найбільші світові релігії візьмуть участь у Міжнародній конференції, "МИР ЗАВЖДИ МОЖЛИВИЙ – Релігії та Культури в діалозі", яка відбудеться в Тирані з 6 по 8 вересня. Велика подія «в дусі Ассизі» - перша Молитва за мир відбулася волею Папи Іоанна Павла ІІ у 1986 в місті святого Франциска, – яка цього року матиме особливий характер, не лише через теперішній сценарій воєн та конфліктів різного походження, але також через зростання нового суб’єкта, представленого мирною силою релігій, який протистоїть насильству конкретними та здійсненними пропозиціями.

Під час першого інавгураційного засідання очікується оголошення важливого послання Папи Франциска. Протягом трьох днів, на десятках круглих столах, виступатимуть по черзі найголовніші релігійні лідери Європи та Середземномор’я, Азії та Африки, разом із видатними представниками культури та інституцій: саме останнім буде адресовано заклик до негайного втілення вимог гуманітарних коридорів та до невідкладного розпочинання важливої, але водночас і неминучої, роботи з побудови миру. Будуть ставитися питання до всіх міжнародних інстанцій, але особливо до європейських, які опинилися перед складним вибором щодо біженців та мігрантів: закрити свої двері та застарівати із сумом, або ж прийняти нові виклики, перед якими ми опинилися, а саме – виклики миру, гостинності та інтеграції.

Але ця подія матиме також і народний вимір: щороку збільшується кількість людей з усіх куточків Європи і не лише Європи – які зберуться разом, на початку вересня, як паломники миру, щоб бути присутніми на зустрічі в столиці Албанії.

Чому саме Албанія? Бо щоб збудувати мир, слід розпочинати саме з периферій. Папа Франциск, рік тому, звідси розпочав свій візит до Європи. І сьогодні саме ця маленька країна, яка прийняла в себе найбільшу мусульманську спільноту на старому континенті, стала моделлю мирного співіснування релігій і культур, цікавою лабораторію, де протягом трьох днів підніматимуться теми стосовно миру: підтримуваний розвиток, нагальні проблеми довкілля (які стосуються загалом нашої планети, але також і життєздатності багатьох периферій світових мегаполісів) та соціальна нерівність.

Виступатимуть багато свідків з країн, де тривають конфлікти, як-от Сирія, Ірак, Нігерія, Мінданао (Філіппіни) та Лівія, щоб всі змогли почути їхній голос та долучилися до побудови миру.

Слідкувати за виступами можна також через:
Хештег #peaceispossible

Веб-сторінка
: www.santegidio.org
Twitter: @santegidionews
Facebook: Comunità di Sant'Egidio
Youtube: santegidio
Google Plus : Comunità di Sant'Egidio

Місця Конференції >>

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Слідкувати можна також на:

   

     

Хештег #peaceispossible