change language
ju jeni ketu: home - pasqyrë shtypi newsletterlink

Support the Community

  
6 Shtator 2015

“Lutja e Paqes 2015” në shtator mbledh në Tiranë liderët fetarë

Tiranë, 27 gusht - Paqja, toleranca fetare dhe dialogu do të jenë kryefjala e takimit të 28-të Ndërkombëtar për Paqen, që do të mbahet në Tiranë në datat 6, 7 dhe 8 shtator, që organizohet nga Komuniteti Sant’Egidio, në bashkëpunim me Konferencën Ipeshkvnore të Shqipërisë, Kishën Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë dhe qeverinë shqiptare, raporton Anadolu Agency

 
printable version

 LEXO EDHE
• LAJM
26 Nëntor 2015

Paqja është gjithëmonë e mundshme - #peaceispossible

25 Nëntor 2015
INDONEZI

Vizita e Andrea Riccardi në Indonezi - Fotogaleri

EN | ES | DE | FR | PT | CA | NL | RU | ID | SQ | UK
23 Nëntor 2015
PAKISTAN

Vizita e Andrea Riccardi në Pakistan - Foto

EN | ES | DE | FR | PT | NL | RU | ID | PL | HU | ZH | SQ | UK
të gjitha lajmet
• MEDIA
25 Shkurt 2018
kathpress

Kardinal Marx fordert mehr Engagement für Einheit der Menschen

25 Shkurt 2018
Domradio.de

"Gräben zuschütten"

25 Shkurt 2018

„Gräben zuschütten, Spaltungen überwinden“

24 Shkurt 2018
Domradio.de

Im Dienst der karitativen Arbeit

22 Shkurt 2018
Br-Online

Interview mit Sant'Egidio Mitgründer Andrea Riccardi

22 Shkurt 2018
Sonntagsblatt

Die katholischen 68er

të gjitha komunikatat për shtyp
• KA DËNIM ME VDEKJE
10 Tetor 2017

On 15th World Day Against the Death Penalty let us visit the poorest convicts in Africa

7 Tetor 2015
SHTETET E BASHKUARA

The World Coalition Against the Death Penalty - XIII world day against the death penalty

5 Tetor 2015
EFE

Fallece un preso japonés tras pasar 43 años en el corredor de la muerte

24 Shtator 2015

Pope Francis calls on Congress to end the death penalty. "Every life is sacred", he said

12 Mars 2015
AFP

Arabie: trois hommes dont un Saoudien exécutés pour trafic de drogue

12 Mars 2015
Associated Press

Death penalty: a look at how some US states handle execution drug shortage

9 Mars 2015
Reuters

Australia to restate opposition to death penalty as executions loom in Indonesia

9 Mars 2015
AFP

Le Pakistan repousse de facto l'exécution du meurtrier d'un critique de la loi sur le blasphème

9 Mars 2015
AFP

Peine de mort en Indonésie: la justice va étudier un appel des deux trafiquants australiens

28 Shkurt 2015
SHTETET E BASHKUARA

13 Ways Of Looking At The Death Penalty

15 Shkurt 2015

Archbishop Chaput applauds Penn. governor for halt to death penalty

11 Dhjetor 2014
MADAGASKAR

C’est désormais officiel: Madagascar vient d’abolir la peine de mort!

shkoni në asnjë dënimit me vdekje
• DOKUMENTAT

Programme Tirana 2015 - Peace is always possible ENGLISH

të gjitha dokumentet

PHOTOS

395 vizita

559 vizita

613 vizita

544 vizita

341 vizita
gjitha mediat lidhur