change language
ви знаходитесь в: home - НОВИНИ newsletterlink

Support the Community

  
Березень 2 2015

Чому важливий заклик до примирення в ЦАР, підписаний в Сант-Еджидіо?

Про це ми говорили з Мауро Гарофало зі Спільноти Святого Егідія, який слідкував за всіма етапами переговорів, що привели до підписання передвиборчої угоди між лідерами країни

 
версія для друку
Нещодавно, 27 лютого, в центрі Спільноти Святого Егідія, в Римі, було підписано заклик до народу Ценральноафриканської Республіки та міжнародної спільноти щодо національного примирення й підтримки процесу політичної та інституційної відбудови. Його підписали головні діячі країни, серед яких четверо колишніх прем’єр-міністрів, віце-президент тимчасового уряду і президент комісії "Національного форуму Банґі". Це примирення напередодні виборів Андреа Ріккарді визначив як "знак надії для всіх", сусідні країни також сприйняли його з радістю.
Ми запитали у Мауро Гарофало зі Спільноти Святого Егідія, який слідкував за всіма етапами переговорів, що привели до підписання документу, чому ця угода є важливою віхою для миру та стабільності в ЦАР і цілому регіоні.
 
 
Якою є теперішня ситуація в ЦАР?

 "Центральноафриканська Республіка вже два роки, через нестабільність і розповсюдження насильства, переживає особливо тяжкий період. Державний переворот у березні 2013 року спричинив складну ситуацію в країні, і зараз міжнародна спільнота все ще робить зусилля задля підтримки цієї держави. При тому, що населення країни нараховує майже 5 мільйонів мешканців, більше 400 тисяч з них - емігранти до сусідніх країн, в той час як мільйон осіб живуть як ВПО (внутрішньо переселені особи), тобто "евакуйовані на інші території в межах країни".
Термін перебування при владі тимчасового уряду, що визнаний міжнародною спільнотою як той, що має привести ЦАР до виборів, закінчується, президентські вибори повинні дати країні нового президента в серпні 2015 року. На жаль, у багатьох районах діють військові угрупування (Селека, Анти-балака та інші), які перешкоджають контролю над територією і спричиняють тривале насильство".
 
 
Що має відбутися в Центральноафриканській Республіці з моменту підписання передвиборчої угоди?
 
"Зустріч в Сант-Еджидіо є важливим кроком на шляху до примирення. Присутність значної кількості делегатів від основних партій – безпрецедентна подія. Це, фактично, і є ті партії, які будуть представлені в уряді країни, передвиборчу кампанію вже розпочато. Римський заклик/декларація має встановити між конкуруючими партіями угоду про мирне і демократичне проведення виборів і закласти основу спільної роботи, а також демократичну повагу між тими, хто переможе, і хто програє вибори. Спільний документ набув форми патріотичного звернення до народу Центральноафриканської Республіки, за допомого якого присутні політики (у тому числі чотири колишні прем’єр-міністри) зобов’язуються знову поставити політику в центр життя країни, щоб ЦАР змогла відродитися в злагоді та демократії".
 
Чому ця угода є важливою не тільки для Центральної Африки, але і для всього регіону?
 
"Центральноафриканська Республіка, з її нестабільністю і присутністю в прикордонних зонах озброєних угрупувань, є серйозною проблемою для всього регіону. Сама присутність десятків тисяч біженців в сусідніх країнах, являє собою гуманітарну катастрофу, подолати яку надзвичайно складно. ЦАР знаходиться в зоні конфлікту, присутність Боко Харам в Нігерії, Чаді та Камеруні, зіткнення в Південному Судані (до них можна додати присутність на сході партизан LRA, Lord Resistance Army) явно говорять про те, що повернення стабільності матиме вирішальне значення для всього регіону, про що неодноразово заявляли уряди сусідніх країн і міжнародна спільнота.
І справді, ЦАР занадто довго вважалася safe haven для всіх типів партизанської війни, і прийшов момент, коли сильні легітимні інституції мають поступово відновити управління в країні".
 

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
• RELEASE
Лютий 26 2018
Roma sette

Congo e Sud Sudan, Gnavi: «La liberazione ha il nome di Gesù»

Лютий 24 2018
Avvenire

A spasso per Milano aiutando l'Africa

Лютий 23 2018
Domradio.de

"Wir können Frieden organisieren wie andere den Krieg"

Лютий 22 2018
Famiglia Cristiana

La preghiera sia un urlo contro le guerre

Лютий 21 2018
Vatican Insider

Sant’Egidio si unisce alla Giornata di digiuno per Congo e Sud Sudan indetta dal Papa

Лютий 21 2018
SIR

Giornata preghiera e digiuno: Comunità di Sant’Egidio, adesione all’invito del Papa. Veglia nella basilica di Santa Maria in Trastevere a Roma e in molte città italiane

всі прес-релізи
• НЕМАЄ СТРАТИ
Жовтень 31 2014

Inaugurata a Bukavu la campagna "Città per la vita"

Жовтень 12 2014
All Africa

Africa: How the Death Penalty Is Slowly Weakening Its Grip On Africa

Вересень 20 2014
AFP

In Ciad rischio criminalizzazione gay, ma abolizione pena morte

Вересень 20 2014

Ciad: il nuovo codice penale prevede l'abolizione della pena di morte

перейти до не смертної кари
• ДОКУМЕНТИ

''Entente de Sant'Egidio'': Political Agreement for Peace in the Central African Republic

Speech of Marco Impagliazzo at the UN Security Council on the situation in the Central African Republic

Libya: The humanitarian agreement for the region of Fezzan, signed at Sant'Egidio on June 16th 2016 (Arabic text)

Nuclear Disarmament Symposium on the 70 th anniversary of the atomic bomb. Hiroshima, August 6 2015

всі документи