change language
ви знаходитесь в: home - НОВИНИ newsletterlink

Support the Community

  
Лютий 21 2015 | РИМ, ІТАЛІЯ

Канцлер Ангела Меркель відвідала Сант-Еджидіо: "Людською свободою та відважністю за мир ви змінюєте світ"

В центрі переговорів – миротворча діяльність Спільноти та важливість нових зусиль Європи на шляху до припинення конфліктів. Говорили також про інтеграцію, бідність та Південну частину світу

 
версія для друку

Під час свого короткого перебування в Римі, після аудієнції з Папою Франциском у Ватикані, Ангела Меркель відвідала Спільноту Святого Егідія. Німецький канцлер, яка вже брала участь у 2011 році в міжрелігійний зустрічі, проведеній за сприянням Спільноти в Мюнхені, зупинилася в центрі Спільноти, в самому серці району Трастевере, і провела там понад годину. У розмові з засновником Спільноти Андреа Ріккарді, обговорювалися важливі питання міжнародного рівня, інтеграції іммігрантів ("нових європейців") і "подорожей відчаю" в напрямку до нашого континенту, внаслідок яких число жертв постійно зростає. Ріккарді висловив "глибоке занепокоєння" Спільноти з приводу цієї надзвичайної ситуації, розповідаючи історії окремих людей, які тікали від війни, канцлер назвала їх "жахливими" і "нестерпними".

У залі миру, де в 1992 Спільноті Святого Егідія вдалося досягти домовленості між двома сторонами військового конфлікту в Мозамбіку, Меркель вислухала привітання Марко Імпальяццо: «Мир, - сказав президент Спільноти - це найбільше бажання людей. Ми, європейці, зробили це основою нашої інтеграції. Ми занадто багато страждали і завдали страждань через війну. Тому ми, як європейці, і як християни, віддані зміцненню миру. Сьогодні перед Європою стоїть виклик: мирно жити разом. Тут потрібна просвітницька і культурна робота, робота з людьми, щоб подолати розбіжності, упередження та розділення".

У тій  самій залі канцлер відповіла словами про Спільноту, як про "мужніх людей, що працюють заради миру." І, попереджаючи Європу, що "мир не є вирішеною справою", закликала країни ЄС "працювати у поширенні миру в усьому світі, як робите це ви, несучи ваше свідоцтво в багатьох місцях світу, не тільки говорити про мир, а жити ним: я думаю про велику кількість жестів примирення, які ви зробили можливими, створюючи мости".

Після заклику до "дипломатичного вирішення" війни в Україні, вона закликала "не закривати очі на конфлікти в світі, тому що проблеми, які ми не можемо вирішити безпосередньо, також можуть стати проблемою для нас". В умовах припливу міграції вона запропонувала бути відповідальними: "Ми повинні працювати, мати мужність і впевненість, щоб брати на себе місію звільнення людей від злиднів і війни, щоб допомогти дітям". І, насамкінець, подякувала Спільноті за зустріч: "Ми змогли побути в цьому місці, де можна отримати силу та мужність, що надихаються християнським корінням, де не закривають очі, де шукаються шляхи вирішення проблем і люди беруть на себе відповідальність за свій вклад. Ви маєте далекосяжний погляд та свободу не від чогось, а для чогось. І використовуєте цю людську свободу для того, щоб змінити світ".

Перед від'їздом Ангела Меркель зупинилася, щоб зробити фото на пам'ять на площі Святого Егідія з працівниками ресторану "Gli Amici", який був заснований Спільнотою в співпраці з деякими людьми з обмеженими можливостями.