change language
sei in: home - rassegna stampa newslettercontattilink

Sostieni la Comunità

  

ugcc.org.ua

3 Gennaio 2012

Вулицями Львова пройшла акція «Мир в усіх землях»

 
versione stampabile

У перший день нового року Спільнота Святого Егідія у Львові провела акцію «Мир в усіх землях». Розпочалась акція о 16.00 год. в храмі Пресвятої Євхаристії вступним словом координатора спільноти Іванни Синицької та промовою сотрудника цієї парафії о. Любомира Жибака, звернутою до молоді про плекання миру у серцях молодих людей. Після цього похід, який очолили транспаранти з написами країн, де сьогодні існують військові конфлікти, вирушив вулицею Підвальною до храму св. Андрія Первозванного.

Маніфестація завершилась спільною молитвою за мир у всьому світі, на якій зачитувались назви країн, де іде війна, при цьому, перед іконою «Спас Нерукотворний» ставилися запалені свічки, як пам’ять про тих людей, що страждають від воєн та агресії. Наприкінці молитви був зачитаний меморандум про підтримку миру у світі, який зміг підписати кожен бажаючий. У такий спосіб Спільнота Святого Егідія хоче донести людям міста Львова, а особливо молоді, що усі християни повинні бути небайдужими до трагедії тих, які сьогодні страждають від військових конфліктів в різних країнах світу.

Приєднуймося, отже, до слів Святішого Отця Венедикта XVI: «Виховувати молодь до справедливості та миру», у переконанні, що звернутися знову до світу молоді та відповідальності щодо нових поколінь – це один з найголовніших шляхів до гуманізації сучасних суспільств, для втілення спільного блага та утвердження миру у світі.
о. Іван Курилець,
член та духівник спільноти Святого Егідія у Львові
Довідка:

Папа Павло VI у 1968 році, під час війни у В’єтнамі, став першим Папою, який написав Послання Миру, що починалося словами: «…Нашим побажанням було би також, щоб і надалі, кожного року, це відзначення повторювалося як побажання та обіцянка, на початку календарного року, що вимірює та описує шлях життя людини у часі, щоби Мир зі своєю правдивою та благотворною рівновагою домінував у розгортанні прийдешньої історії…». 44 роки минуло відтоді, як Католицька Церква відзначає 1 січня як Всесвітній день Миру: ця наполегливість є знаком того, що християни ніколи не можуть змиритися у прийнятті війни як способу розв’язання конфліктів та завжди хочуть бути робітниками миру.

Спільнота Святого Егідія, яка народилася саме у 1968, за ці 44 роки працювала, наскільки могла, заради миру, в діалозі з усіма, що привело до примирення в країнах, де йшла війна; у зустрічі з чоловіками та жінками різної віри, завжди сподіваючись на відновлення миру; працювала щоденно заради побудови в усіх куточках світу суспільства миру та спільного життя, починаючи від найбідніших.

Протягом десяти років Спільнота Святого Егідія, підтримуючи Послання Папи, починає кожний рік із кроку миру, виголошуючи: «Мир в усіх землях», через проведення понад 650 маніфестацій, які 1 січня відбуваються в усьому світі.