change language
ju jeni ketu: home newsletterlink

Support the Community

  

Paqja është gjithëmonë e mundshme - #peaceispossible

Foto, video, dokumente dhe materiale për takimin ndërkombëtarë të zhvilluar në 6-7-8 shtator në Tiranë

Vizita e Andrea Riccardi në Indonezi - Fotogaleri

Vizita e Andrea Riccardi në Pakistan - Foto

18/10/2019
Memory of the Apostles

Lutja e përditshme

Le parole di Papa Francesco
archiveChristians in the Middle East: What Future?
Videos and texts of some sessions of the Summit Bari 2015


The visit of POPE FRANCIS to the Community of Sant'Egidio
Photos, videos and texts

PHOTOGALLERY #Mercychristmas: Christmas of Mercy 2015 in the world


Summer of solidarity
News from Italy and from the world


Writing to a person sentenced to death
Many good reasons to become pen-pals


Benedict XVI and the Community
Meetings and audiences

25 Janar 2018

'Our mission: a global friendship'. The message of European Youth of Sant'Egidio for the #HolocaustRemembranceDay


IT | EN | DE | FR | HU
23 Janar 2018 | BANGLADESH

A school for 300 rohingya children open in Jamtholi refugee camp


IT | EN | ES | DE | FR | PT | NL | RU | HU
18 Janar 2018

Elderly: the creation of a Minister for Loneliness in the United Kingdom is an alarm bell


Enabling in Europe protection networks against social isolation and favour alliance between generations. The experience of the programme "Viva gli Anziani" ("Horray for the Aged!") and the movement of the Youth for Peace

IT | EN | ES | DE
26 Dhjetor 2017

Look at the world map enlightened by the Christmas lunches


IT | EN | ES | DE | FR | PT | CA | NL
25 Dhjetor 2017

Merry Christmas from the Community of Sant'Egidio!


The joy of Christmas is the joy of a visit, the one we receive, because Jesus comes into the world, and the one each of us can give, because the visit is a joy and a light that remains. WATCH THE VIDEO

IT | EN | ES | DE | FR | PT | CA | NL | RU
Arkivi I Lajmeve


31/03/2003
Newsletter n. 7/03
IT | EN | ES | DE | FR | PT | CA | NL | RU | PL | HU | SQ
ZONA GJEOGRAFIKE
EVROPË • AFRIKA • AZI • AMERIKA
world map
TAGS
Paqe vizitë Treviso ngrohja globale Angli tryezë e rrumbullakët Dialogu ndërfetar Siria Lindja E Mesme RIO 2013 Pakistan shtëpi familjare Veneto Benin Dita ndërkombëtare e gruas Takimi Paqja Në Assisi Më 2016 Të Krishterët krishtlindje

DREAM News

6 Shtator 2019

Despite thousands of appeals for clemency, Billy Crutsinger was executed yesterday. Pain and disdain for this horror. Let’s keep on struggling to stop the death penalty

... Jo dënimit me vdekje

LIBRAT
Religions and ViolenceClaretian Communications Foundation, Inc.
Making PeaceNew City
libra më shumë

VIDEO PHOTOS WEBTV
Paz sin Fronteras: perché le religioni mondiali si sono riunite a Madrid?
trego me shume video

19/01/2015

19/01/2015

19/01/2015

19/01/2015

19/01/2015
tregojnë programe të tjera
Kliko këtu për të vizituar kanalin tonë
Të gjitha videot dhe fotot të gjitha


NJOFTIM
6 Shtator 2015
Koha Jone
“Lutja e Paqes 2015” në shtator mbledh në Tiranë liderët fetarë
6 Shtator 2015
Shekulli
“Takimi i paqes”, krerët botërorë të feve mblidhen në Tiranë
6 Shtator 2015
Top-Channel
Feja si simbol për paqen
6 Shtator 2015
Top-Channel
Lutja botërore për paqen, San't Egidio zgjedh Shqipërinë
6 Shtator 2015
Gazeta Shqip
Takimi për Paqen, 4 mijë të ftuar, Klosi: Organizimi më i madh ndërkombëtar në vend
arkivi


I NOSTRI BLOG
Amici dei poveri

Città per la Vita

Viva gli Anziani!

Giovani x la Pace

Notizie dal mondo

Bambini Invisibili