Питання миру росте в Україні з огляду на озброєні зіткнення та насильство, які уразили країну в останні тижні, викликаючи тривогу перед майбутнім. Спільнота Святого Егідія ініціювала молитву про мир в прокафедральному соборі латинського обряду Святого Олександра в Києві. Молитва відбулася 8 травня, напередодні дня, в який відзначається закінчення Другої світової війни, що в Україні стала причиною смерті мільйонів людей. Православні, римо- та греко-католики, лютерани разом молилися про мир в Україні та в усьому світі, про припинення насильства у східних регіонах країни, про жертв в Одесі та інших містах.
“Люди шукають миру – сказав у своїй проповіді отець Віталій Безшкурий, настоятель собору – і лише Христос може дати справжній мир. Він переміг смерть, і наша надія покладається в Ньому. Цією надією ми повинні зцілити серця, охоплені ненавистю до інших.” ![](/immagini/varie/IMG_9092a(1).jpg)
Під час молитви згадували також про дітей Центру реабілітації “Вітрила надії” зі Слов’янська, яких підтримує програма всиновлення на відстані Спільноти Святого Егідія, які, разом з іншими мешканцями міста, переживають драматичні дні, спричинені військовим протистоянням, що триває.
Отець Георгій Коваленко, речник Української православної церкви, у своєму привітанні, з яким він звернувся наприкінці молитви, згадав про жертв Другої світової війни у своїй родині та закликав усіх об’єднуватися у справі миру, щоб “День перемоги” – як називається свято закінчення війни в Україні – став “днем перемоги миру”.
На молитву прийшло багато молоді, а також родини, літні, монахи та монахині.
![](/immagini/varie/IMG_9083_edited_a.jpg) |
![](/immagini/varie/IMG_9145_edited.jpg) |
|
|
|